top of page

İşte Değişim Kapınızı Çaldığında Yapmanız Gerekenler

Beyaz Yakalıyken sevmediğim tüm işlerin hepsi - satış, sözleşme, satınalma, müzakere vb. - Özgür Yakalıyken sevdiklerim oldu. Ve her birine, benim gelişimime hizmet ettiği için ne kadar müteşekkirim; anlatamam!


'Sevdiğin işleri yap' diyoruz ya, sevmediğimizi düşündüğümüz görevler hakkında o kadar peşin hükümlü olmamak lazımmış, onu anladım. Başka insanlara hizmet verirken de bu hali gözlemleme fırsatı yakaladım.


İç dünyanızın ve / veya koşullarınızın değişmesiyle beraber düşünceleriniz değişebilir. Eskiden sevmediğiniz bir şey, yeni koşullarınızda sizi heyecanlandırıp harekete geçirebilir.


O zaman ne yapmak lazım?

✅ Bir değişim kapınızı çaldığında evrime kendinizi açın. Korkmaktan ziyade sürece ‘Bakalım beni ne maceralar bekliyor?’ diye merakla bakın ve biraz oyunbazlık yapın.

✅ Yeni bilgilere, becerilere, alışkanlıklara ve sorumluluklara hemen itiraz etmeden önce sizin için olası kazanımlarını görmeye çalışın.

✅ Peşin hükümlü olmayın. ‘Asla’ ‘Her zaman’ gibi ifadelerden uzak durun. “Büyük lokma ye, büyük söz konuşma” öğretisindeki hikmeti görün.


Bu sayede kendinizle, potansiyelinizle ve henüz keşfetmediğiniz gizli yeteneklerinizle ilgili bambaşka gerçeklikleri keşfedebilirsiniz. Mevcut gerçekliğinizi iyileştirebilir, geliştirebilir ve dönüştürebilirsiniz.Comments


bottom of page