top of page

6 Adımda Özgürlüğün Yolu

‘Özgür Yakalı İhtiyaçlar Hiyerarşisinde yer alan adımları atmaya’ ne dersin? 🎉🥳


✨ Öz-Sermayeleri Merakla Keşfetme: Özgür Yakalı’nın en temel ihtiyacı para-ünvan-mevki-çalıştığı marka değil; tamamen kendi içinde tüm bağımsızlığı ile olan öz-sevgi, öz-şefkat, öz-saygı, öz-değer, öz-güven.


✨ Detoks ve Nadasla Yenilenme: Her insanın öz-sermayeleri ile arasına giren iç engeller veya karanlık taraflar var. Bunları bünyeden atmak; detoks yapmak için uygun yöntemleri keşfetmeli. Başlarda engellerinle yüzleşmek canını acıtabilir. Ancak kendi yolumuza adım atarken onları da beraberimizde getirmemek için bu acılar, sonsuz refah için kıymetlidir. Sonrasında daha gür ve güçlü yeşermek için kendini nadasa bırak. Yaraların iyice iyileşsin, toprağını dinlendir.


✨ Hayal Kurma ve Planlama: Nadas dönemindeki boşluğun ve dinginliğin yaratıcı gücünden faydalanarak kariyerinle ve yaşamınla ilgili hayal kurmaya ve onları hayata geçirmek için planlar yapamaya başlayabilirsin.


✨ Adım Atma ve Akışa Geçme: Hayallerine hizmet eden planlarına sıkı sıkıya bağlanmamanı öneririm. Senin için önemli olan hayalin için her gün +1 adım atmak. Adımları büyük / küçük diye ayırt etmeden, bak bakalım yol seni nereye götürüyor. Buna izin vermen; yani 'kervanın yolda düzüldüğü' bilinciyle yaşaman sana gerçek özgürlüğü hissetirecek.


✨ Değerlendirme: Akışta ilerlerken yolda vardığın yerleri, bu yerlerin sana nasıl hissettirdiği, sana neler kazandırdığı veya kaybettirdiğini değerlendirme bu sürecin olmazsa olmazlarından biri. Çünkü evrim sürecinde sürekli değişen koşullarda kendimizi esnetmemiz, kırılmamamız ve yara almadan keyifle; belki yeni rotalarda ilerlemememiz bizi her zaman özgürlük yolunda tutar.


✨ Özgün Özgürleşme: Attığın her adımda, yaşadığın her deneyimde hikmetini görüp, özgünlüğünü yaşayarak özgürlüğüne kavuşma. Tadına bir kere vardığında asla bırakamadığın bir varoluş biçimi. Kısacası Özgür Yakalı düşünme, yaşama ve çalışma hali…


Piramidin en tepesine emin adımlarla çıkmak isteyenler bana hemen ulaşsın.


Kariyer planlama
Özgür Yakalının İhtiyaçlar Hiyerarşisi

ความคิดเห็น


bottom of page